28.08.2011

Co dodat? Koukejte se ukázat, bude to hroznej mazec!!!!!

Do sekce koncerty přidán leták na Eurotour. Na konec turné přibyl koncert na statku Hella v Újezdě u Hořovic.

---------------------------------------------------------------------------------

31.07.2011

LP je úspěšně venku. dokonce i limitovaná edice byla již v prodeji na Play Fast Or Don't festu tenhle víkend. Kdo jste tam nebyli, máte možnost koupit ji v distru u Insane society. Pospěšte si, nebudou. První recenze na novou desku si můžete přečíst v sekci Archív.

Ve čtvrtek 4.8. vás všechny zveme na super akci Lety nadzvukovou rychlostí do českobudějovického klubu Velbloud. Vedle nás vystoupí stíhací letky LYCANTHROPHY (fastcore Žďár nad Sázavou), PRÜGELKNABE (power violence Ostrava) a STAND UP AND SPEAK UP (old school hardcore České Budějovice).

Do sekce shows přibylo pár nových akcí. Turné se SHEEVA YOGA se začíná rýsovat, dolaďujeme poslední koncerty.

------------------------------------------------------------------

30.06.2011

Po trochu hektičtějším období konečně zase jednou várka novinek ze šumavských hvozdů. Nejdřív to nejdůležitější... na konci května  jsme v bzeneckém Shaarku nahráli zbytek materiálu na nové LP. Začátkem června jsme jej zmixovali a zmasterovali s několika skladbama, které se měly původně objevit na splitu s Vöetsek. Komplet 15 songů vyjde jako samostatné LP Záškuby chaosu u Insane Society records. CD verze bude obohacena o bonus v podobě starších nahrávek ze split singlů s Lycanthrophy a Lahar. O jeho vydání se postará Obscene Productions. Oba dva formáty budou snad k dostání na letošním Obscene Extreme Festivalu, kde hrajeme ve čtvrtek ve večerních hodinách. Ochutnávku z nového alba v podobě dvou vypalovaček si můžete poslechnout na našem myspace profilu. LP verze by měla vyjít i v limitované edici s odlišnou barvou vinylu a pozměněným obalem. Její přesnou podobu teprve dáváme s Barvákem dohromady, takže se objeví asi trochu později než klasická verze. Každopádně do Play Fast or Don't festu by měla být venku.

Ve spolupráci s našimi kamarády z ostravské power violence experimentální squadry Sheeva Yoga plánujeme na začátek září turné po jižní a západní Evropě. Turné začne výročním koncertem k patnácti letům Gride na tradičním místě - v campu Rechle u Prachatic. Koncert se bude konat v pátek 2.9. a účast vedle nás oslavenců potvrdili ještě: Sheeva Yoga, See You In Hell, Lycanthrophy, Lahar, Ingrowing, Radiolokátor, Ucházím a avantgardní projekt I.B.H.C. V rámci oslavy proběhne i tradiční Chilli Fest, takže se dá očekávat, že party bude patřičně ohnivá a žhavá. Holt někdo to rád horké...

Do sekce koncertů bylo přidáno pár čerstvých akcí. Další jsou v jednání, takže buďte ve střehu.

-----------------------------------------------------------------

08.03.2011

Nuclear Winter Tour máme úspěšně za sebou. Jak české, tak i moravskoslezské koncerty klaply na jedničku a byly nadprůměrně navštívené. Dík patří všem, kteří pomáhali s organizací i těm, kteří se přišli pobavit a zatřepat v mosh pitu řepou. Všechny čtyři kapely - GRIDE, SEE YOU IN HELL, LAHAR, SHEEVA YOGA - si koncerty skvěle užily a během cestování, v backstage i na pódiu vládla neopakovatelná atmosféra. Když to bude jen trochu možné, mohli bychom uvažovat o nějakém tom pokračování. Tady můžete najít recenzi budějovického koncertu.

Na Nuclear Winter Tour se prodávaly poprvé v ČR trička s upravenými motivy z našeho amerického turné Ufoni jsou tady. K dostání jsou ve dvou barvách, černé a tmavě modré. Postupně budou i mikiny a tašky přes rameno. Sehnat můžete buď přímo u nás nebo na webu Insane Society tady.

V sekci koncertů proběhly nějaké změny. Akce v Uherském Hradišti byla organizátorem zrušena, naopak přibyly dva sejšny v Jižních Čechách.

---------------------------------------------------------------------------

19.02.2011

Právě vyšlo jubilejní 24. číslo prestižního amerického fanzinu SHORT FAST AND LOUD. K 10. výročí vzniku tohoto plátku je přiložen kompilační desetipalec za účasti extrémních spolků z celého světa. Tuzemskou hardcorovou scénu reprezentujeme my a LAHAR. GRIDE nahráli již v nové sestavě song Poslední minuta - Kolaps, LAHAR se prezentují zkrácenou verzí své hitovky Řecko. Ve zbývajících drážkách vinylu jsou vylisovány záseky od VÖETSEK, Larm, Coke Bust, Voetsek, Lack Of Interest, Seein Red, Brutal Truth, Extortion, Superbad, Noisear, Catheter, Enemies Of Inertia, Brodys Militia, Wasteoid, Pretty Little Flower, Slight Slappers, Street Pizza, Flagitious Idiosyncrasy In The Dilapidation, Conquest For Death, Torture Unit, Total Fucking Destruction..... od všech kapel dosud nevydané songy. Žádejde u svých oblíbených distributorů.

Již příští týden začíná dvouvíkendové turné spřátelených kapel, které se na společných pódiích sice potkávají již hezkou řádku let, ale pravděpodobně ještě nikdy v této kompletní sestavě. Turné pokrývá většinu území naší republiky, tak buďte ve střehu...

Bohužel jsme museli z důvodů jediného možného termínu nahrávání naší desky zrušit přislíbenou účast na koncertě v Dačicích. Organizátorům se omlouváme a pokusíme se nahradit akci v co nejbližším termínu.

29.01.2011

Na delší dobu jsme se odmlčeli, ale jsme opět zpět.. Důvodem pauzy byla avízovaná obměna v našem line upu. Maxeek tedy definitivně skončil a završil své působení v GRIDE vynikajícím koncertem na pražské Sedmičce. Po zbytek roku jsme zkoušeli s novým basákem Michalem a v lednu letošního roku jsme vyrazili na první společné koncerty v Rakovníku a v Teplicích. Oba koncerty dopadly výborně a ti z vás, kteří je navštívili mohou snad potvrdit, že Michal mezi nás zapadl jak po hudební, tak i lidské stránce. Děkujeme pořadatelům obou akcí za skvělý servis a vynikající zábavu.

Další velká změna, která se v poslední době udála, je zrušení plánovaného split LP s VÖETSEK. Po zralé úvaze jsme se rozhodli z projektu odstoupit z důvodu neschopnosti kaliforňanů dodat materiál na jejich stranu desky. My máme nahráno již rok a zpoza oceánu se pořád ozývá jen šumění moře omývajícího pláže na Palm Beach. Dospěli jsme tedy k názoru, že bude lepší dohrát další materiál a vydat ho dohromady jako samostatné LP. Předběžně jsme se dohodli s Barvákem z Insane Society Records, že bychom společnými silami vydali v létě tohoto roku.

První polovina roku vypadá velice slibně, co se týče koncertní činnosti, tak nezaváhejte a přijďte se na nás podívat. Chystéme se na spločné dvouvíkendové turné s našimi kamarády z tuzemských legendárních úderek SEE YOU IN HELL, LAHAR a SHEEVA YOGA, připravujeme po letech zájezd na Slovensko a na Valašsko. Více v sekci koncertů.

Byla provedena masivní aktualizace stránek v sekcích diskografie, bio a band.

-----------------------------------------------------------------------------------

18.10.2010

Již tento týden - poslední koncerty v současné sestavě!!!

     

---------------------------------------------------------------------------------

11.10.2010

Je nám to líto, ale bohužel musíme z vážných zdravotních problémů odvolat sobotní koncert v Rakovníku 16.10. Tímto se omlouváme organizátorům a všem, kteří se na nás těšili. Pokusíme se koncert nahradit v nejbližší možné době. O tom, zda to stejně dopadne i s koncerty 21. a 22.10. budeme včas informovat.

--------------------------------------------------------------------------------

25.09.2010

Chvilku jsme s tím otáleli, ale je čas vyložit karty na stůl. Po asi pěti letech stabilní sestavy, dochází v GRIDE opět k personálním změnám. Na vlastní žádost končí v kapele Maxeek.  Maxeek neodchází kvůli nějakým neshodám v kapele, ale je to jeho osobní rozhodnutí, které s námi  probral už před delší dobou. Slíbil s námi dohrát všechny slíbené koncerty a pak se bude věnovat pouze DEZINFEKCI. Na jeho místo nastoupí Michal, jinak kytarista v thrash-deathových PRESSBOIL. Ti z vás, kdo navštívili nedávný koncert v Písku po boku SYIH, KUSUMAM a LAHAR jej mohli vidět už v akci. S Maxeekem se rozloučíme na dvou koncertech: 21.10.2010 v budějckým klubu Velbloud, následovat bude ještě koncert den poté na pražské 007 s LE SCRAWL.

V nové sestavě jsme již na začátku září nahráli v Čestickém Hellsoundu speciální vál na kompilaci k 10 letům vydávání amerického legendárního speed hardcorového magazínu  SHORT FAST AND LOUD. Song se jmenuje Poslední minuta-kolaps a má přesně 55 vteřin, specifikace od vydavatele jsme tedy splnili téměř přesně a ještě 5 vteřin jsme přenechali k dobru našim kamarádům z LAHAR, kteří se kompilačky rovněž zúčastní.

-----------------------------------------------------------------------------------

20.07.2010

"Za všechno může čas, ten co se skrývá v nás..." zpívala v osmdesátých letech jedna popová hvězdička. Je fakt, že jedna aktualizace za půl roku je fakt mazec, ale posuďte sami, co jsme všechno stihli....

Především to bylo turné v USA - čtrnáct dní absolutního masakru. Jak fyzicky, tak duševně jsme si kolikrát šáhli na dno, ale bylo to nejlepších 14 dní v historii kapely. Zdrcující koncerty, pekelné přejezdy od pobřeží k pobřeží, skoro žádný spánek, nocování za cesty v dodávce, neskutečně nadšení lidé, basement shows i velká pódia, prostě AMERIKA. Samozřejmě za mnoho našich zážitků a za to, že turné tak skěle klaplo vděčíme zejména kamarádům z P.L.F. Davevi a Frankovi i dvoum klukům, co s námi jeli jako bedňáci a řidiči - Jasonovi a Nealovi. Výborní a obětaví lidé, kterým jsme vděční až za hrob. Na závěr jsme si 4 dni užívali Maryland Death Fest v Baltimoru. Skvělé koncerty, mnoho výborných kapel...IRON LUNG, CAPITALIST CASUALTIES, DRI, VERBAL ABUSE, CONVERGE, DECEASED, OBITUARY, ENTOMBED, MAGRUDERGRIND, AUTOPSY, COFFINS a spoustu dalších. Nám se podařil vynikající set a v mosh pitu to pěkně vřelo. Ještě pro zajímavost, na festu vedle nás hráli ještě INGROWING...to jde ne? Dvě jihočeské mlátičky v Baltimoru na jednom z největších žánrových festů na světě!!!! Za celou dobu našeho turné jsme najezdili s dodávkou pekelných 12000 kilometrů,což na 14 dní není vůbec špatné. Podrobnější zápisky můžete najít na našem profilu na bandzone.cz, kam během cest dopisoval Pufffy. Podrobnějši tourreport najdete v dalším čísle Trhaviny.

Apropós Trhavina.... čerstvě je venku třetí číslo, můžete sehnat u punkových distribucí nebo na adrese Gride. Z obsahu: Z obsahu čísla: DROPDEAD, Ulice jsou centrem dění, Alternative Kulturswerk Bitterfeld, LUES DE FUNES, West Europian Train Trip, ABORTION, Josef Váchal, AFTER THE BOMBS, Antifašistická Akce, Punk něco stojí, MERZBOW, Punk něco stojí, ATARI TEENAGE RIOT, Business and Punk Rock, Ultima Ratio, Téma: Tam, kde lišky dávají dobrou noc, Město, moře, kuře, stavení, Cesta do pravěku brutálních experimentátorů, recenze na knihy, filmy a hudbu...

Aby toho nebylo málo, tak o jsme se teď o víkendu zúčastnili Mort Festu na statku nedaleko Nantes ve Francii. Dálka šílená...cca 1400 km. Na fest jsme jeli společně s mosteckými hlukaři NAPALMED. Vystoupení obou českých band bylo vynikající, při Gride lidi šíleli a lezli si po hlavách, při NAPALMED chodila mezi kapelou nějaká slečna v tranzu s půlkou melouna v ruce. Dalších 1400 km nás doslova odrovnalo a díky menším trablům s naftům jsme šli z dodávky rovnou do práce...hardcore až na kost.

Nahrávky... v USA vyšlo výběrové CD s průřezem naší tvorbou, vydané speciálně k turné. Pár kousků jsme si přivezli, tak kdo má zájem, ať píše.  Split LP s VOETSEK se bohužel zpozdilo a vydání se plánuje na podzim tohoto roku. Uvidíme, jak to dopadne.

První srpnový víkend  7.8. pořádáme v Rechlích další ročník Chilli Festu. Gride sice nehrají, ale můžete se těšit na RADIOLOKÁTOR, RETROPROTEST, PRESSBOIL a DNY. Vstupné je dobrovolné. Na oslavu Čertovské svatby prvních 200 piv zdarma. Přineste sebou na ochutnání svůj pálivý výtvor (guláš, čatný, omáčku, kari, chilli, vindaloo, sušenky, čokoládu...) Vše pouze vegetariánské.Pochlubte se jak moc to máte rádi horké.Na místě ochutnávka donesených jídel i jiných pořádných nářezů. Jako příloha vyhlášené Karlovy varle. Cestu najdete na adrese www.gride.wz.cz/rechle.htm

---------------------------------------------------------------------------------------------

31.01.2010

Tak jste se dočkali chlapci a děvčata, po dlouhé době opět aktualizace novinek od Skřípotu. Stihli jsme toho opravdu hodně: turné s DEZINFEKCÍ po Balkáně, účast na kompilačním LP Posloucháte Jižní Čechy II a nahrát matroš pro split LP s americkými VÖETSEK. Ale popořadě.

Turné bylo super, všechno klaplo jak mělo. Týden cestování a hraní v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii a v Řecku. Podrobný report bude v nové Trhavině, která vyjde cca do měsíce.

Posloucháte Jižní Čechy II je regionální kompilace, která tentokrát mapuje Prachaticko, Českokrumlovsko a Českobudějovicko. Vedle GRIDE na ní najdete ještě RADIOLOKÁTOR, DEZINFEKCI, PRESSBOIL, MURURUA, DEN ZA DNEM, P.M.L.Z. a S.O.S.. LP je perfektní a aspiruje na jedno z nejlepších tuzemských kompilaček. Vyšla i limitovaná edice s odlišnou barvou obalu a vinylu. Tak si pospěšte.

Začátkem ledna jsme v bzeneckém Shaarku nahráli nový materiál na zmiňované split LP. Materiál má celkem dvanáct minut a vedle našich šesti válů tam naleznete i cover od švédských FILTHY CHRISTIANS. V současnosti to necháváme trochu uležet a čekáme na VÖETSEK? kteří by měli nahrávat na konci února.

Na Insane Society web storu najdete velký sortiment našich triček, takže pokud máte zájem o nějaký náš marchendise, obracejte se na www.insanesociety.net

O naší účasti na Maryland Death Festu jsme již informovali. Zbývá dodat, že nezůstane pouze u tohoto jednoho koncertu, ale v plánu je celkem čtrnáctidenní turné s texaskými drtiči P.L.F. Podrobnosti dojednáváme, budete včas informováni.

-------------------------------------------------------------------------------------------

05.09.2009

Po prázdninách konečně pár novinek z našeho tábora. Předně, na Insane Society vyšlo naše nové EP. Je to dlouho očekávaný split s dnes již rozpadlou hradeckou temně hardcorovou úderkou THEMA 11. Na naší straně je materiál z loňského nahrávání v Shaarku. Ten spočívá ve dvou našich skladbách - Volání divočiny, Neurorevolution - a z coveru Žiletky od PSÍCH VOJÁKŮ. Ten jsme nahráli jako hold všem předrevolučním undergroundovým kapelám, které museli svádět boj s tehdejší komunistickou diktaturou. THEMA 11 nahráli song, který byl inspirován melodiemi z filmu Tenkrát na západě. Jejich podání tohoto soundtracku fakt stojí za poslech. Deska vychází i v limitované edici 134 kusů na šedočerném vinylu a se sítotiskovým přebalem. Limit seženete na Insane Society webstore, normální desky i u nás.

Příští pátek 11.9. vyrážíme na krátké turné s DEZINFEKCÍ na jih Evropy. Bližší údaje o jednotlivých koncertech v sekci Shows.

Z plánovaného split EP s americkými VÖETSEK se stalo split EP. Materiál budeme nahrávat začátkem ledna v bzeneckém Shaarku.

Byla potvrzena naše účast na jednom z největších festivalů extrémní hudby v americkém Marylandu. Příští rok bychom si tam měli společně s INGROWING zahrát po boku legend jako OBITUARY, ENTOMBED nebo CONVERGE. Momentálně vyjednáváme další koncerty v USA na západním pobřeží.

Předposlední srpnový víkend proběhl na Rechlích první ročník Chilli Festu. Zahráli kapely GRIDE, RADIOLOKÁTOR, PBJP, INGROWING, SOS. Koncert dopadl nad očekávání dobře. Rychlá a ostrá muzika byla doplňována ochutnávkami pálivých jídel a chilli i pivo "teklo" proudem. Lze tedy očekávat, že si někdy v budoucnu Chilli Fest ještě zopakujeme. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

15.06.2009

O víkendu jsme v Čestickém Hellsoundu nahráli dvě skladby na druhý díl regionální kompilace Posloucháte Jižní Čechy. Jedna skladba je zbrusu nová a jmenuje se Hvězda, monstra, jasná noc. Druhá skladba je stařičký hit Uniformita v novém kabátě a se speciálními, v GRIDE zatím nikdy nepoužitými hudebními nástroji. A do třetice na kompilaci ještě uslyšíte naši předělávku válu Blood Sport od amerických PHOBIA. Kompilace by měla vyjít snad během léta.

Do sekce shows byly přidány aktuální koncerty. Nenechte si ujít zejména ten srpnový s legendární anglickou temnotou AMEBIX.

V září se chystáme na společné tour GRIDE / DEZINFEKCE do jižních krajin - Řecko, Chorvatsko, Srbsko, Slovinsko, Rakousko. Info bude později.

------------------------------------------------------------------------

04.05.2009

Zdar mosheros, je zde pár novinek z našeho tábora. Máme za sebou velice dobré a zábavné  minitour Nesvaté Trojice GRIDE, LAHAR a RADIOLOKÁTOR na Slovensko. Reporty z těchto akcí z pera pana Adrika si můžete přečíst zde. Turné bylo vydařené a všechny rouhačské duše byly ukojeny do sytosti. Díky patří organizátorům Adrikovi, Danke, Robovi a Shupovi.

O prvním květnovém víkendu se řadě z nás splnil sen a naše středoevropské končiny navštívila legenda power violence CAPITALIST CASUALTIES. Hoši nezklamali a jak v Mýtě, tak i v Brně ovládli koncertní místnosti železnou pěstí. Také sety RADIOLOKÁTORU a GRIDE byly odměněny energickou reakcí v mosh pitu, takže díky všem, kdo přišli zapařit i organizátorům Stolen Davidovi a United Crusties Crew.

V nejnovějším čísle legendárního amerického zine SHORT, FAST AND LOUD najdete několikastránkový rozhovor s GRIDE. Číslo právě vyšlo, takže buďte ve střehu.

V jednání je split EP s kalifornskou thrashcore mlátičkou VÖETSEK. EP by mělo vyjít někdy v létě. V letních měsících by se také mělo podle příslibu vydavatele Barváka u INSANE SOCIETY konečně objevit split EP s dnes již rozpadlou THEMOU 11. Momentálně se čeká na přepracování obalu a dohrání intra na stranu THEMY 11.

Do sekce recenzí přidána jedna recka na naše poslední album, zaktualizovány koncerty.

V hardcore sekci ankety Břitva 2008 vyhrálo naše album Horizont událostí první místo následováno LAHAR s Oběti doby na místě druhém. Jihočeský hardcore vládne!!!!

-----------------------------------------------------------------------------

22.02.2009

Tak předně všechno nejlepší do nového roku, nějak se nám aktualizace opozdila, tak alespoň dodatečně MOSH OR DIE i v roce 2009. My si to zatím užíváme dost v pohodě...zahráli jsme si na vynikajícím koncertě THRASH TERROR NIGHT, který byl opravdu věrný svému názvu a takový masakr jsme už v Praze dlouho nezažili - díky organizátorům i všem zběsilým mosheros!!!

Domluvené je nahrávání songů na druhou část kompilace Posloucháte Jižní Čechy. Nahrávat budeme v Hellsoundu tady u nás, abychom zachovali patriotský ráz této kompilace. Těšit se můžete na dva zbrusu nové songy a nějaký ten cover.

Do sekce koncertů byly přidány nějaké akce a upřesněny koncerty pro Unholy Trinty Tour na Slovensko. Dalším splněním někdejšího snu bude určitě koncert s CAPITALIST CASUALTIES v Brně. Tahle skupina utvářela power violence a je opravdovým fastcoreovým svátkem setkat se s nimi na jednom stage.

Nakonec něco málo o koncertech naší spřízněné thrashmetalové legendy RADIOLOKÁTOR:

13.3. České Budějovice - + Pressboil, Torture Squad (Bra)

14.3. Orlová

15.3. Žiar nad Hronom - + Nunslaughter (USA), Sathanas (USA)

28.3. Prachatice

10.-12.4. Unholy Trinity Tour Slovensko

1.5. Vysoké Mýto - + Capitalist Casualties (USA)

5.6. Písek

--------------------------------------------------------

09.12.2008

DEMENTI - mezi lidem se objevilo pár letáků, že budeme 13.12. hrát v Jihlavě s AVSKUM. Bohužel při domlouvání této akce došlo k nedorozumění a na plakáty jsme byli napsáni bez toho, že bychom tuto akci potvrdili. Koncert hrát nemůžeme, protože dva z našich členů hrají ten samý den s RADIOLOKÁTOR na Killed by Brno. Všem, kteří se na náš těšili se tímto omlouváme.

Do sekce koncertů byly přidány akce na závěr tohoto a začátek příštího roku. Zejména naše Unholy Trinity Tour na Velikonoce na Slovensko, kde bychom měli hrát s LAHAR a RADIOLOKÁTOR celkem tři koncerty. Přesná místa budou ještě doplněna.

Do sekce textů byly přidány texty z posledního alba - Horizont událostí.

--------------------------------------------------------

11.10.2008

"Černý mraky stahujou se nad Prahou, ze stromů padá zetlelý listí, do ticha zazní výkřiky...." zpívala kdysi famózní KRITICKÁ SITUACE, a je to tu zase. Příští pátek se nad Strahovským klubem 007 pořádně setmí a z hlubin noci se nevynoří Blaničtí rytíři, jak si to přáli naivní čeští hardcoristé na začátku devadesátých let, ale dvě nelítostné, nihilizující  Hydry české hardcore scény 21. století. Neznabozi tělem i duší. THEMA 11 a GRIDE. I když se nyní proslýchá, že všechno je údajně jinak a bulvární pisálci na internetu šíří své pomlouvačné lži o naší údajné víře v boha (tady), pravda je taková, že my nevěříme vůbec ničemu. Přijďte a uvidíte, respektive uslyšíte. Vypadá to, že to bude jeden posledních letošních našich koncertů. Chceme si dát trochu pauzu a přes zimu se věnovat spíš práci na novém matroši.

Jak si mnozí z vás již určitě stačili všimnout, na světě je už i vinylová verze našeho nového alba Horizont událostí. Barevný vinyl, masivní booklet, potisk vnitřního obalu desky... prostě nádhera. Koupit můžete přímo u nás neba na www.insanesociety.net u mistra vydavatele. Vyšla i slíbená limitovaná edice, ale hned po třech dnech byla kompletně vyprodaná, takže kdo jste zaváhali, máte smůlu. Nezbývá než zkusit štěstí na e-bayi. Do sekce recenzí byly přidány další posluchačské postřehy k našemu novému titulu.

Na letošním DIY festivalu Play Fast or Don't vyšla stejnojmenná kompilační deska mapující českou fastcore scénu. GRIDE se jí zúčastnily dvěma záseky: coverem jedné bezvýznamné birmighamské sebranky a nikde nevydaným songem "O ničem". Dalšími kapelami na desce jsou: LAHAR, SAYWHY?, SHEEVA YOGA, NEEDFUL THINGS, PRŮMYSLOVÁ SMRT, HIBAKUSHA, KOBRA 11, LYCANTHROPHY, RABIES, SCARTO, GREX a DEPRESY MOUSE. S potěšením se dá konstatovat, že jihočeské kapely se na kompilačce podílí necelými 31%, což zajisté hodně svědčí o bájném jižanském temperamentu. Tady prostě rychlost vítězí!

Na závěr něco o naší bokovce RADIOLOKÁTOR. Na podzim bychom měli odehrát několik koncertů: 21.10. v Českých Budějovicích, 25.10. v Písku a 13.12. Killed by Brno. Na světě jsou vynikající vyšívané nášivky RADIOLOKÁTOR - old thrash maniacs. K dostání ve dvou barevných verzích (žlutá a černá) za 50,- kč. Jsi-li thrasher, bez tohoto módního doplňku prostě dál nemůžeš existovat. Sezeneš na adrese Gride nebo na některém našem koncertě.

-----------------------------------------------------------------

10.8.2008

Tak bando jak užíváte léta? My si to celkem dáváme. Odehráli jsme si pár zdejších open airů: Obscene Extreme, Fluff a Festa de la Pohoda. Všechny byly fajn a organizátorům patří veliké díky. Nějaké recenze najdete na www.metalopolis.net, www.marastjakcyp.com nebo www.xichty.cz.

Sírou páchnoucí chřtán Insane Society Records vyplivnul na svět CD verzi našeho nového alba Horizont událostí. Kvalitně zpracovaný digipack seženate na naší adrese nebo na stránkách výše zmiňovaného labelu. První dvě recenze najdete již v archívu (tady). V současné době pilně pracujeme na přípravě vinylové verze, která bude k dostání na letošním Play Fast or Don't Festu ( http://instinct.czechcore.cz/playfast/ ) K dostání bude i limitovaná verze na barevném vinylu a 7"EP navíc. Tohoto liminu bude jen 100ks, takže si pospěšte.

Na adrese http://www.metalnation.cz/index.php?pg=reports&action=whole&id=407 najdete čerstvý rozhovor, který spáchal H@d s Inym.

Upřesněn byl koncert k 10. výročí LYCANTHROPHY a změněno místo konání koncertu v Německu.

Jinak jestli máte čas, chuť a energii na pořádný moshing, zveme vás na pořádnou metelenici v snad již profláknutém kempu Rechle, kde slaví své 30. narozeniny hned dva členové našeho komanda: Pufffy a Čert.

              

-------------------------------------------------------------

24.6.2008

Tak konečně po delší době opět chvilka času na aktualizaci. Posledních několik týdnů jsme byli v jednom kole kvůli nahrávání nového materiálu na LP - Horizont událostí. Teď je konečně hotovo a minulý týden jsme v bzeneckém studiu Shaark dokončili práce na téhle megaporcičce skřípotu. Nahrávalo se celkem dvacet tři songů. Patnáct z nich se objeví na zmiňovaném LP a zbývajících osm zářezů poputuje na různý kompilace, splity a bonusy, o kterých Vás budeme samozřejmě včas informovat. Album v CD formátu vychází jako digipack oficiálně 10.7.2008 a k mání bude poprvé na letošním Obscene Extreme Festivalu. Na tomhle festu letos hrajeme a to v sobotu v čase od 18.15 do 18.40, tak Vás tam chceme všechny vidět potit a motat se v mosh pitu. LP vyjde na začátku září a první kousky můžete mít, když navštívíte letošní mazec Play Fast Or Don't v Hradci Králové, kde lomozíme v sobotu 6.9. Ochutnávku v podobě dvou rozbušek najdete na našich profilech na myspace a bandzone (www.myspace.com/gridecore www.bandzone.cz/gride ).

V sekci koncertů přibyla slušná řádka akcí, takže určitě na nás někde natrefíte. V jednání jsou další shows, takže buďte ve střehu.

------------------------------------------------------------

21.3.2008

Tak pokračujeme v dobývání virtuálního prostoru.... založili jsme si profil i na stránkách bandzone.cz. Takže jestli chcete mrkněte sem, jsou tam nějaká fota, mp3 a takový ty sarapatičky.

Vypadá to, že letos obrazíme všechny tuzemské hardcore festy, takže i ti z vás, kteří na koncerty do klubů nechodí kvůli svým klaustrofobickým potížím nás budou mít možnost vidět pod širým nebem. Víc v sekci shows.

Přeložen byl koncert k 10 letům LYCANTHROPHY. Vypadá to, že sabbath se uskuteční až 20.9. Vše je ještě v jednání, Ondra a spol údajně vyčkávají až se dostane do konjunkce Mars a Merkur, aby astrální spojení bylo dostatečně silné!

V novém čísle metloškého časáku Pařát! je s námi rozhovor, ptal je Lepra z Abortion. Koukněte sem.

U temné vrány - Insane Society Rec. vyšla reedice našich bájných triček s motivem ze splitu s MRTVOU BUDOUCNOSTÍ. Tohle retro je k dostání ve všech velikostech, včetně holčičích a taky na mikinách. Takže neváhejte a piště sem.

Na závěr malá pozvánka: naši bratři z kapely UCHÁZÍM letos slaví neuvěřitelných 15 let existence. Výroční párty se koná 19.04. od 18:00 v Prachaticích v Hotelu Park. Hrají Sociální teror, Do řady!, Michael's Uncle, Ucházím, Šanov 1, Retroprotest. Určitě si nenechte ujít, stejně jako jejich poslední CD "Edice 15 - Separace průtokových poznatků", které vyšlo na Papagájův hlasatel Rec.

------------------------------------------------------------

9.2.2008

Letošní rok jsme začali docela zostra... naprosto vynikající a bezchybně organizovaný koncert na Sedmičce v Praze, za který děkujeme crew kolem zinu FIRESTORM. Na neděli velice slušná návštěvnost, mosh-pit, skvělá atmosféra...co si víc lze přát. O koncertě s NAPALM DEATH v Českých Budějovicích si můžete přečíst na stránkách internetového Phobiazine tady. A konečně jsme naplno spustili naší matrixovskou identitu tím, že jsme po letech neodolali svodům Myspace a založili si na těchto stránkách profil. Takže na adrese www.myspace.com/gridecore najdete vždy ty nejčerstvější údaje o fungování skřípotu. Zvláště sekce koncertů bude určitě rychleji aktualizovaná na myspace než na těchto stránkách.

Konečně jsme zabookovali studio na nahrávání našeho samostatného LP a split EP s THEMA 11 - tyto zvukové orgie se budou odehrávat v červnu ve studiu SHAARK v Bzenci. CD by mělo být k mání již na Obscene Extreme Festu, LP na Play Fast Or Don't Festu o zhruba dva měsíce později.

O prvním únorovém víkendu se Iny a Čert zúčastnili jako hosté nahrávání nového LP píseckých vyznavačů sopečného bahnotoku LAHAR. Deska by měla vyjít na Damage Done Records a bude to neskutečná thrash rubanice!!!! Nenechte si ujít.

V sekci koncerty byla opravena chyba v datumu Pardubického koncertu - správně je tato oslava rychlosti plánována na 24.5.08 nikoli o den později, jak jsme původně informovali.

Na závěr ještě info o dvou koncertech famózních thrashers RADIOLOKÁTOR: 5.3. České Budějovice (+ Total Devastation) a 17.5. na Obscene Insane Festu.

--------------------------------------------------------------

8.1.2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všem našim kamarádům a kamarádkám, mosherothrasherohardcorefastpunkgrindcoristům a mosherothrasherohardcorefastpunkgrindcoristkám přejeme vše nej do dalšího roku.

V sekci koncertů bylo doplněno pár gigs a do sekce Archiv/rozhovory byl doplněn rozhovor, který loni vyšel ve skvělém zinu Go and Kill.

JIž příští týden hrajeme s birminghamnskou mlátičkou NAPALM DEATH v klubu Martys v Českých Budějovicích. Pokud se tam chystáte, určitě si ošéfujte lístky předem, ať nezůstanete stát venku.

-----------------------------------------------

17.12.2007

Během posledního měsíce jsme měli celkem rušno - koncerty v severních Čechách (mimochodem po asi pěti letech), dvojkoncert 17.11. - všem organizátorům a mosherům samozřejmě díky!!!!

Do sekce koncertů přidáno pár shows, paradoxně hned několik koncertů za sebou bude v Českých Budějovicích. Je super, že v jihočeské metropoli se to začíná hýbat a koncertů je tam v poslední době celkem dost. Žít to začíná opět v Písku, kde jsme hráli na koncertě se skvělou atmosférou, ale bohužel díky špatné akustice s příšerným zvukem - teď o víkendu byl další písecký gig, benefit na Realita TV v novém klubu a vše dopadlo prý na jedničku. Doufejme, že se konečně podaří zaplnit černou díru, která v Písku zbyla po zboření Paluby. Také tady v Prachaticích se začínají dělat pravidelné koncerty v Celtic baru, kde se železnou pravidelností něco hraje - na Prachatice věc nevídaná. Takže si samozřejmě také přisazujeme a v pátek 28.12. děláme s Čertorem předsilvestrovskou thrash párty MEGAMOSH aneb ZPÁTKY DO OSMDESÁTÝCH LET. Hrát bude RADIOLOKÁTOR (Korek + Žrout + Čert +I ny = thrash jak noha), RETROPROTEST (punkové a hardcore melodie našeho mládí naživo aneb Nepříčet 07) a PRESSBOIL (nesmrtelné hity od SLAYER a tak podobně v podání mladých prachatických thrashers). Určitě neprohloupněte a doražte ať alespoň na chvíli zažijete děsivou a divokou atmosféru roku 1988.

Na závěr ještě veliká novina - přislíbili jsme účast na kompilačním LP, které dává dohromady Ondra z LYCANTHROPHY. Na LP by se mělo objevit mrtě fastcore a grind core kapel z Čech a Moravy. My připravujeme jeden speciální cover a jeden vlastní vál. Myslím, že se bude na co těšit.

--------------------------------------------

12.11.2007

Víkendový doublevýlet na Moravu a do Slezka 19.-20.10. se nesl v absolutní pohodě, okořeněn pouze o občasné excesy některých účastníků výpravy. Obrovský respekt patří jak organizátorům obou koncertů ve Znojmě a v Ostravě, tak i panu Brožovi za půjčení dodávky. Obě akce byly absolutně excelentní a podle pozdějších informací byly též nezvykle dobře navštívené headbangery a headbengarkami. Jediný stín smutku přelétl přes naše tváře ve chvíli, kdy námi nasazený borec Pufffator do soutěže o Metalovou tlapu vypadl hned v prvním kole, ale dostatečný přísun rumu naše chmury rychle zaplašil. Zvlášť poté, co jeho přemožitel - Drtikol - prohlásil: "Pičo, toho si važte, je silnej jako bejk!" Víc foto najdete na http://www.ostravskekapely.com/index.php?&a1=8&limga=0&idgal=108    http://www.ostravskekapely.com/index.php?&a1=8&limga=0&idgal=109.


Sny našeho mládí se začínají plnit.... ještě pořád tomu nemůžu uvěřit, ale pravdou je, že 15.1. 2008 hrajeme v relativně malém klubu Martys v Českých Budějovicích spolu s ikonou grind core NAPALM DEATH!

17.11. si dáváme speciální večer, kdy vystoupíme na dvou jihočeských koncertech - v Písku a ve Vlachově březí. Na koncert v Písku přijďte včas. Začínáme jako první, to je v 19:00!!!!

U labelu Psychocontrol rec. vyšla naše nová trička, později budou i mikiny. Očekujte si to na stránkách www.psychocontrol.com 

----------------------------------------------------

29.9.2007

A opět něco novinek z hlubokých šumavských hvozdů. Čert párty na Rechlích se mimořádně podařila, kdo byl tak určitě nelitoval - moshovačka až do rána. Očití svědci tvrdili, že o půlnoci se údolím přehnalo 7 černých jezdců na jejichž pláštích zářilo sedm křížů a každý z nich byl obrácený. No, když narozeniny slaví Čert, tak to holt musí být. Všechny kapely stály opravdu za to a patří jim hluboká poklona.

Koncert na Yachtu s BORN/DEAD a spol se také náramně povedl. Přestože jsme hráli v oslabení pouze na jednu kytaru, Brno nezklamalo a rozjela se slušná zvěřička. V mosh pitu nad hlavami lidí bylo vidět plout i lékárníky a těžké váhy typu Toma Hell a Inyho G - veliký respekt patří brněnským fitness centrům a organizátorům z United Crusties.

Na svět se vyklubala nová TRHAVINA, kde se mimo jiné můžete dočíst o jarní výpravě GRIDE a SEE YOU IN HELL na Slovensko. Z dalšího obsahu: rozhovory s RUIN, HIBERNATION, CATHETER, LYCANTHROPHY, INNOXIA CORPORA, historie SEPTIC DEATH, SUNNo))) a hlavně rozsáhlý materiál na téma podzemní publicistiky. Rozsah 130 stran, profi tisk na recyklovaném papíře. Trhavinu seženete na kontaktech GRIDE.

Do sekce Shows byly přidány doplňující informace o našich podzimních / zimních koncertech. A radostná zpráva na závěr - plachta byla nalezena!!!! Svět ještě není úplně zkažený.

-------------------------------------------------------------------------------

8.8. 2007

Tak jak si užíváte prázdniny bando? My docela dobře. Naše účast na Festa de la Pohoda ve Vodňanech se nesla v pohodové atmosféře a hned tři členové GRIDE patřili k těm několika málo šílencům, kteří propařili celou noc a zničeni ke spánku ulehli až dlouho po svítání. Za koncert a vzorný servis patří díky Brožíkovi.

Ve spolupráci s Lecter music agency jsme udělali nová trika. Objednávat můžete na našich kontaktech. S Barvákem z Insane society jsou v jednání dotisky starších motivů, takže pokud nemáte co na sebe můžete kontaktovat i Insane society - www.insanesociety.net

Ve vynikajícím hardcore fanzinu GO AND KILL, který vydává Ondra z fastcorepowerviolence mlátičky LYCANTHROPHY vyšel hodně obsáhlý rozhovor s GRIDE. Je to určitě jeden z nejpodrobnějších rozhovorů, který jsme v poslední době uveřejnili. Ve fanzinu se můžete dále dočíst o koncertech Rychlý, krátký a hlasitý, kde jsme měli tu čest také hrát, historii jedné z prvních punkových kapel u nás ZIKKURAT, rozhovory s VIVISICK, CLUSTER BOMB UNIT, UNHOLY GRAVE, CONTRASTO, BOXED IN a s nedávno zemřelým Kawakamim z DISCLOSE (byl dělaný ještě za jeho života, ne během duchařské seance). K tomu spousta recenzí, excelentní grafika, úvahy... Určitě jeden z nejlepších časopisů kolem rychlého hardcore u nás. Objednávat můžete na adrese fastcore@centrum.cz

Na konec prázdnin pro vás muž za bicími, satanovo dítě - Čert připravil na Rechlích narozeninovou párty na oslavu svých 29 narozenin. Ti z vás, kdo na Rechlích ještě nebyli se mohou kouknout na plánek cesty www.gride.wz.cz/rechle.htm , je to stejné místo, kde GRIDE loni oslavil své 10 výročí. Z kapel je určitě na co se těšit, po dlouhé době (a nejsem si dokonce jistý jestli vůbec ne poprvé) zavítají do končin jižně od Prahy totální maséři NEEDFUL THINGS - jedna z posledních tuzemských true grindcore kapel přirovnávaná k NAPALM DEATH nebo PHOBIA. GRIDE vystoupí v oslabené sestavě bez Páji, který v té době bude nahrávat novou desku UCHÁZÍM, v plné síle pak bude retrothrash revival RADIOLOKÁTOR a doufejme, že i po dlouhé době vystoupivší budějovické komando se zahraničním zpěvákem TBC. Písecké barvy hájí KUSUMAM a LAHAR, ve své vrcholné formě se předvedou RABIES, jejichž poslední nahrávky nápadně připomínají zhudebněnou štěpnou reakci v druhém bloku Jaderné elektrárny Temelín, která jim stojí za humny. Trocho oddechu zaručuje prachatické kapela CRAZY OR HIGH. Na místě buďte určitě přesně, akce začne tak jak je psáno.

Nakonec smutná zpráva. Po mnoho a mnoho letech a stovkách odehraných koncertů jsme někde prošustrovali naší milovanou plachtu (viz foto u aktualizace z 25.12.2006). Kdo by jste o ní náhodou věděl nebo jí dokonce měl, určitě se ozvěte, odměna v podobě láhve něčeho ostřejšího vás určitě nemine.

---------------------------------------------------------------

24.6. 2007

Náš zájezd s brněnskými SEE YOU IN HELL na Slovensko dopadl rozporuplně. Vynikající koncert v Žiaru nad Hronom - report si můžete přečíst zde - a neuskutečněný koncert v Košicích. Tamnější Veřejná bezpečnost koncert v klubu Khoi-Khoi zarazila těsně předtím než jsme měli hrát. Rozčístnout to v Košicích tak stihli jen SYIH a i ti museli krátit set. Tímto se omlouváme všem kdo do Košic na nás dojeli - fakt to nebyla naše vina. Pokusíme se v nejbližší možné době na východ Slovenska vyjet znovu a pořádně to tam rozsekat. Výlet byl jinak super, pivo a kořalka tekla proudem a s kořeňama z brněnské japonské čtvrti jsme si to dost užívali. V sekci foto najdete pár snímků, podrobný report z pera Billy Pufffy Mileny bude v dalším čísle Trhaviny. Díky patří Rišovi, Didimu a Hippie Killer crew.

Během naší cesty na Slovensko jsme odskřípali ještě koncert v Jihlavě s LYCANTHROPHY. Přestože se koncert konal ve čtvrtek a nečekali jsme valnou účast, lidí došlo celkem dost a rozjel se velice slušný mosh pit. Fotoreport je na  www.xichty.cz/?article=1622-gride-lycanthrophy-jihlava-edgar-music-gate&page=1#photos  psanou recenzi najdete zde. Až k zemi se skláníme před nekonečnou dobrotou Johana z Průmyslové smrti, který koncert zařizoval a nechal nás přespat ve svém prostorném bytě.

Minulý víkend v areálu bývalého pionýrského tábora na Rechlích u Prachatic byl opět jeden z těch náročnějších. Dvoudenní alcoholocaust a sonické lázně. Za zmínku stojí zejména premiéra thrashretrobandu RADIOLOKÁTOR, kde účinkují hned dva členové GRIDE - Iny (voc) a Čert (drums). Sestavu doplňuje ještě Korek a Žrout z LAHAR. První koncert RADIOLOKÁTORU dopadl jak se na thrash kapelu sluší - přetrhlé dvě struny na kytaře a prokopnutý kopák. Set GRIDE oproti tomu dopadl dobře bez žádných větších problémů. Díky směřují směrem k Jumbovi, Karlovi a Noir týmu.

Do sekce Archiv/Rozhovory přidán rozhovor pro slovenský zine Bažina a do sekce Archiv/Recenze přidána jedna recenze na split GRIDE/LYCANTHROPHY.

-------------------------------------------------------------------

27.5. 2007

Máme za sebou hektický měsíc, kdy jsme skoro každý týden hráli, takže nebylo moc času na novinky. Všechny koncerty, který jsme odskřípali stály za to a veliký dík patří všem organizátorům. Bohužel jsme trochu na štíru s fotodokumentováním, takže v sekci foto najdete jen pár snímků z Pardubic od Iva a H@da.

Absolvovali jsme rovněž úmorný výlet s LAHAR do Budapešti, kde jsme si zahráli s místními HUMAN ERROR, JACK, NASCZA, rumunskými PAVILON 32 a pardubickými NEEDFUL THINGS. Koncert se celkem vydařil a přestože jsme byli trochu nesví z historek, které o koncertech v Budapešti po Čechách a Moravě kolují, vše dopadlo naprosto v klidu a bylo o nás dobře postaráno. Ostatně Pufffy Billy MIlena na fotce vedle nepáše sebevraždu, ale zaklíná město na Dunaji tajemnou fastcorovou formulkou.

Split singl GRIDE / LYCANTHROPHY bodoval v "anti-anketě" BŘITVA 2006, kde obsadil obstojné první místo za singl roku. Nezbývá než dodat totéž co loni: No, dobro došli!

Za čtrnáct dní se chystáme spolu se SEE YOU IN HELL na koncerty na Slovensko, takže se těšte na uragán od západu. Víc v sekci SHOWS.

-----------------------------------------------------------

28.4. 2007

Duben se chýlí ke konci, takže nadešel čas na další porcičku novinek z našeho tábora. Za sebou máme pár vynikajících koncertů.... Krátce, rychle, hlasitě fiestu v Hamrech a místní Prachatickou scénu. Kdo jste byli, víte, že tahle poslední fiesta, co se v Hamrech konala opravdu stála za to. Zas tak často se nestává že by mě bavily všechny kapely, které na koncertě vystupují, ale na 12. ročníku KRL se to bezezbytku vyplnilo. Naprosto skvělá atmosféra, pivo a rychlej hardcore spolehlivě ovládly celé Metalhamry železnou pěstí. Obrovský dík patří Ondrovi a celé crew, která se na pořádání KRL podílí. Doufáme, že se najdou náhradní prostory a tradice těchto koncertů neskončí.

Minulý týden jsme hráli na domácí půdě na koncertě mapujícím prachatickou hudební scénu. Žánrové rozpětí tohoto koncertu je poměrně veliké a klade si za cíl poskytnout místním přehled o tom jak to tady v Prachaticích žije. A musíte uznat, že na poměry malého města je 7 kapel vystoupivších na této akci opravdu úctyhodný počet. Mému srdci byli nejbližší zejména RETROPROTEST - kapela hrající covery starých českých punkových a hardcore kapel (mimo jiné KRITICKÁ SITUACE, RADEGAST, NAŠROT, ZEMĚŽLUČ, ZNC...) a UCHÁZÍM, jejichž set byl skutečně zabijácký. Na své poslední desce Geprüft vole se UCHÁZÍM přiklonili k originální fúzi hardcore, punku, alternativního a experimentálního rocku a jejich koncerty stojí opravdu za to! To co hrají UCHÁZÍM a především nasazení s kterým to hrají zas tak někde neuvidíte a neuslyšíte. Mrkněte na stránky - www.uchazim.wz.cz A na závěr drb... v sestavě RETROPROTESTU můžete již nějakou dobu vidět na postu druhé kytary ex Gride Killera Davida.

Samotný GRIDE pořád ve své zabordelené garáži maká na materiálu na připravované LP. Už máme asi tak půlku. Kdo jste byli na některém z našich posledních koncertů, mohli jste tam už některé z nových songů slyšet. Pořád je co pilovat a ještě máme zhruba rok na to, aby jsme přichystali patřičně ostrou a neúprosnou dávku nářezu. Zároveň s LP by jsme chtěli dát dohromady i materiál na dlouhodobě plánované split EP s THEMOU 11.

Následující měsíc by měl být vskutku hektický...čekají nás koncerty takřka každý týden, takže neváhejte a na nějaký z nich vyražte.

-------------------------------------

11.3. 2007

Po delší době opět malá aktualizace. U nás se celkem nic nového neděje. Odehráli jsme pár koncertů - veliký dík patří organizátorům akcí ve Vodňanech, Cizkrajově a v Českých Budějovicích. Ve zkušebně pilně skládáme nový materiál, některé z těchto songů máte možnost slyšet už i živě. A připravujeme se na jarní koncertní smršť. Bohužel kvůli pracovním povinnostem jsme museli odvolat jeden ze slíbených koncertů - 21.3. v Praze a o týden posunout společný výlet se SEE YOU IN HELL na Slovensko. Více najdete v sekci Shows.

-------------------------------------

15.1. 2007

Máme za sebou první letošní koncert - ve Velešíně v sympatickém klubu U Jakuba, který je umístěn v zákristii místního kostela - RESPEKT!!! Díky patří klackům z INGROWING za parádní akci, Slowákovi za třešňovicovišňovici a všem, kteří přišli zapařit.

 

 

Do sekce Shows byly přidány nějaké nové akce, řada z nich bude ještě upřesněna, takže buďte ve střehu.

---------------------------------------------------------------

25.12. 2006

Přejeme Vám všem všechno nejlepší do nového roku a obzvlášť chceme poděkovat těm, co nám v roce letošním nějakým způsobem pomohli - Vy víte, kdo jste, alespoň doufáme :o))) Díky moc

Naše zimní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a v sekci Shows si můžete přečíst něco málo akcí na jaro 2007.

V sekci Archív bylo přidáno několik čerstvých recenzí z tuzemských podzemních plátků (Hluboká Orba, Noise Master, Cheers) a do té samé v anglické části stránek přibyla recenze z kanadského časopisu Born/Dead No.8.  Doplněna byla i sekce Bio.

17.12. 2006 byla naše skladba Skřípot hrána společně s LYCANTHROPHY, v Torontském rádiu CIUT v hardcore pořadu Equalizing X Distort.

-----------------------------------------------------------------------

22.10. 2006

Rozsáhlý fotografický update. Minulý týden jsme odehráli vynikající koncert v rakouském Linzi. Snímečky z této vydařené taškařice si můžete prohlédnout v sekci FOTO. Do této sekce rovněž přibylo pár záseků zuřivých reportérů z Play Fastu i z letního gorebrutalmetal festu v Žabčicích. Poměrně dost grajdích fotografiíí bylo přidáno i k dokumentaci koncertu 10 let GRIDE na Rechlích (zde) a fotografiemi byl doplněn i tour report ze společných cest s píseckými LAHAR (zde).

 

 

-----------------------------------------------

8.10. 2006

Tak jsme se před týdnem vrátili celí a téměř zdraví z cest. Turné s píseckými LAHAR dopadlo výborně a tak doufáme, že to nebyl náš poslední společný výlet. Díky všem, kdo nám s turné pomáhali!!! Podrobnosti o našich dobrodružstvích si můžete přečíst zde. V tour reportu jsou zatím pouze fotky z mého foťáku (proto také na nich jsou většinou jiné kapely a jiní borci než GRIDE :o)), ale fotodokumentace by měla  snad brzo následovat.

Pár snímečků bylo rovněž přidáno do složky  10 let GRIDE z Rechlí. Pracuje se i na vyvěšení dvou filmových dokumentů z after party.

V závěru roku jedou Maxeeci na turné s DEZINFEKCÍ, takže žádné další akce nemáme domluvené. Zatím to vypadá, že poslední letošní koncert odehrajeme příští týden v Rakousku v Linzi na festu s WITCH HUNT a SICK TERROR. Pak se zavřeme do zkušebny a budeme skládat nový matroš až se z nás bude kouřit.

------------------------------------------------------

15.09.2006

POZOR!!!!

Z důvodu nemoci muže za bicími - Čerta, nemůžeme zítra vystoupit na plánovaném koncertě v Praze v klubu Matrix. Místo nás budou hrát UPRISE.

------------------------------------------

12.9. 2006

Po delší odmlce způsobené srdečním kolapsem mého počítačového staříka, jsem opět krapet zaktualizoval stránky. V sekci foto jsou dva odkazy na dokumentaci Noci oživlých mrtvol. Sekce Shows je rozšířena o podrobnosti ohledně našeho tour s píseckou thrasherskou bandou LAHAR.

Jinak máme za sebou vcelku rušné období. Odehráli jsme vynikající koncerty v Polici a na PLAY FAST OR DON'T 3 - obrovské díky patří jak pořadatelům, tak i vám všem, kdož jste vířili v mosh pitu. Tento víkend hrajeme spolu s MALIGNANT TUMOUR, kteří se právě vrátí ze svého tour na britských ostrovech a švédskými GADGET v Praze v klubu Matrix. Další týden pak vyrážíme na již zmiňované turné s LAHAR. Během něho by jsme měli objet několik německých měst a tuzemských, námi dosud opomíjených, končin. Celé turné se zakončí finálním koncertem v rožnovském Vrahu, kde jsme naposledy hráli před drahnými lety na posledním koncertě MRTVÉ BUDOUCNOSTI.

Za sebou máme také koncert k 10 letům kapely. Všechno klaplo na jedničku a hlubokou poklonu si zaslouží všichni, kdo nám s akcí pomáhali. Obrovský respekt patří všem kapelám, které nám přijely k narozeninám popřát a bujaře oslavovaly až do ranního rozbřesku. Z afterparty jsou opravdu vypečená videa, která se chystáme naprosto nekompromisně uveřejnit - zbývá jen vyřešit pár technických problémů. Fotek se nám zatím moc nesešlo, takže vás odkazujeme na kvalitní galerii na stránkách SEE YOU IN HELL. Snad se nám do budoucna podaří něco nashromáždit a rozšířit tak stránku fotek z této akce.

-----------------------------------------------------------

24.7.2006

Na adrese www.gride.wz.cz/rechle.htm jsou přidány podrobnosti a plán cesty na koncert k 10. výročí kapely.

Do archivu přidána Banánova recenze z Czechcore na split GRIDE / LYCANTHROPHY. Do anglické sekce přidány dvě recenze na diskografické CD

O nové split EP byla aktualizována sekce Disko.

Upřesněny informace o Police festu a říjnovém koncertě v Rakousku.

----------------------------------------------------------

10.7.2006

Dlouho ohlašované split EP s LYCANTHROPHY by mělo být v pátek na světě. Vy, kdož jedete na Obscene Extreme Fest jej budete moci sehnat u stánku potulného hardcore prodejce z Insane Society Rec.

 

U toho samého borce budou k dostání i nová trika s brutálním designem.

 

Další body v naší cestě mezi hvězdy pop music!!!! Split GRIDE / LAHAR vyhrál singl roku v anketě Břitva. No, dobro došli!!!!

 

 

----------------------------------

26.6.2006

Další dávka novinek od SKŘÍPOTU: U Insane Society Rec. se právě finišuje na split EP s LYCANTHROPHY. Dokončuje se obal a dle slov vydavatele: "Do Obscene je to všechno venku."

Starší songy vyšly na dvou kompilačních kazetách. Tou první je GRINDCORE MASSACRE z Indonésie a kromě nás tam můžete slyšet ještě PROLETAR , DEAD SYSTEM, RAJASINGA (Indonésie), SELFMADEGOD (Malajsie), MAGRUDERGRIND (USA) a další. Druhou kazetou je DISWAR COMPILATION - benefiční tape pro anarchistický časopis A - KONTRA. Vedle GRIDE tu drtí ještě CONTRASTO, KONTATTO, FEAR ME DOWN, LE TORMENTA, CAMPUS STERMINII, DOWRIGHT (vše Itálie), INCOGRUENCE, LAHAR, KOMPLEX VINY, LYCANTHROPHY  za tuzemskou scénu. Kazeta profi roztáčená, má obal na křídě, texty v češtině a angličtině. Objednávat můžete na c_ml.hc@email.cz

S jihočeskou ultra brutal thrashfastcore mlátičkou LAHAR se v září chystáme na turné po Německu, Polsku a ČR. Momentálně Honza Samuel dává dohromady jednotlivé koncerty a snad již brzo budeme moci upřesnit trasu tohoto potulného thrash cirkusu.

V sekci SHOWS se můžete podívat na plakátek na náš výroční koncert. Mapka s trasou přibude později. Do sekce foto bylo přidáno pár záběrů z našeho koncertu na křestu nového CD prachatické punkcore úderky UCHÁZÍM. Děkujeme Plouhymu za jejich zaslání.

Na adresu kapely si můžete psát i o nový subverzivní časopis TRHAVINA. V prvním čísle se můžete dočíst o HERESY, hardcore nad 30, Izraelsko Palestinském konfliktu, rozhovory s VOETSEK, ZEMĚŽLUČÍ, LE SCRAWL atd.

 

------------------------------------------

19.5.2006

Tak po delší době zase malá aktualizace. Bylo přidáno pár nových koncertů do sekce SHOWS a pár fotek z posledních našich akcí. Díky všem pořadatelům za skvělé zážitky a podporu v Mostě, Napajedlích a Českých Budějovicích.

Nahrávání materiálu na split s LYCANTHROPHY dopadlo nad očekávání dobře. Jediným zádrhelem bylo, že nám na zpáteční cestě kleklo auto a Iny tak musel domů vlakem. No, jak by řekla jeho babička: "To máš z toho, že se rouháš bezbožníku!" MP3 songu Závody chrtů si můžete stáhnout na

 http://www.insanesociety.net/cesky/html/novinky_cz.htm

EP by se podle předběžných informací mělo objevit začátkem prázdnin. Ve stejnou dobu by měl být i dotisk triček a snad i nový motiv.

Začínáme s přípravami na výroční koncert k deseti letům kapely. Ten se bude konat v romantickém Údolí Hádu - jinak areálu bývalého pionýrského tábora na Rechlích cca 5 km od Prachatic. Účast již přislíbily kapely SEE YOU IN HELL,  MALIGNANT TUMOUR, LAHAR, INGROWING, LYCANTHROPHY, UCHÁZÍM a v plánu jsou ještě další. V místě je možné ubytování v chatičkách, koupání v řece nebo v asi 1 km vzdálené přehradní nádrži. Zapište si proto datum 26.8. červeným fixem do kalendáře a určitě doražte.

----------------------------------------

2.4. 2006

Takže máme za sebou první letošní koncertní smršť. Zejména koncerty v Kladně a včera v Prachaticích byly opravdu masakrální. Díky všem organizátorům z Kladno punx crew a lidem z Ucházím za skvělé akce. Recenzi na Kladenský koncert najdete v sekci Archiv, díky Pufffimu jsou do sekce FOTO přidány i nějaké snímečky z Kladna. Další by měly časem následovat.

Aktualizovány byly i sekce SHOWS a anglická sekce REVIEWS kam přibily recenze z časáků Heartattack a Agitate.

Náš kámoš Sergej z Běloruska vydal 4 way split CD-R, kde se vedle nás objevují ještě kapely MALIGNANT TUMOUR, RAČAK a DISTURBIO. Naše část tohoto splitu obsahuje materiál z jednostranného LP - Tanec bláznů. Objednávat můžete na naší adrese nebo přes hero87@mail.ru.

Příští týden konečně vyrážíme do studia nahrát materiál pro split s LYCANTHROPHY. Nahrávat by jsme měli 5 nových skladeb plus cover song od americké mlátičky PHOBIA. Ten se v budoucnu objeví na jejich tribute albu.

-----------------------------------------------------

28.2.2006

Aktualizována sekce FOTO. Díky Sykymu z Rabies (některé z jejho příspěvků jsou opravdu archivní kousky), Matesovi a Barvákovi přidány nějaké fotky. Díky chlapci.

Upřesněno pár koncertů. První již tento týden v Nižboru u Berouna, hrajeme po takřka dvouměsíční pauze, takže vražda zaručena!!!

ÚTOK NA ŠPICU HITPARÁDY!!!     V novém  Maximum Rock 'n' Rollu se naše Discography CD umístilo na čelních příčkách mezi deskami roku dvorního dopisovatele MRR Elliotta Langa - po prvním místě v prestižní anketě Bažiny - Břitva 2004 je to další hezká příčka pro tuto desku - a co bude dál? Chystáme se dobít i žebříčky v dalších časopisech a pokořit i pověstnou druhou a třetí stránku MRR!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

15.2.2006

Aktualizována sekce SHOWS. Bylo přidáno pár nových akcí a upřesněny některé starší.

Jinak nahrávání nového split EP s LYCANTHROPHY se trošku protáhne, protože z důvodu nemoci jsme museli odříci termín ve studiu. Další náhradní je až v dubnu, takže vydržte, trpělivost růže přináší.

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

No, tak konečně jsme jakžtakž dali dohromady nějaký stránky. Je to jen provizorní verze a jako od každého začátku toho tady moc neočekávejte. Stránky se budou rozrůstat postupně jak poběží život a my na ně budeme doplňovat radosti a strasti kolem SKŘÍPOTu. K vzhledu a rozsahu stránek můžete přispět i vy a to tím, že budete na naši adresu posílat fotky z koncertů, recenze na naše výtvory nebo na koncerty, který jste někam posílali a pod.. Všechno rádi střelhbitě zveřejníme – teda skoro všechno, cenzura bude!!! Časem určitě přidáme i nějakou tu download s mp3 a videama, ale to je ještě trochu hudba budoucnosti.

Právě nám vyšlo společné split EP s píseckou ultrarychloumlátičkou LAHAR. Pořádně jsme to oslavili na společném koncertě na Palubě. Kdo byl může potvrdit, že bylo na co se koukat…Batman s půlmetrovými paličkami, syn teroristy Zarkávího, mladší bratr Ericha Honneckera – jinak zápasník wrestlingu, dvoumetrový Japonec, smrt, korejský bojovník, kat, Axel Rose a úchylný americký automechanik. K vidění byly i slušné sportovní výkony…zvedání více jak stokilových chasníků nad hlavy, přebíhání z jednoho konce Paluby na druhý a chůze po stropě. Určitě jeden z nejintenzivnějších koncertů naší "kariéry". Na EP můžete slyšet od obou kapel převzaté skladby od výhradně jihočeských kapel – např. TELEX, SERIOUS MUSIC, RAT RACE, UCHÁZÍM, INGROWING/PLASTIC GRAVE, RABIES. Recenze z czechcore.cz je k přečtení v archívu. EP můžete za směšných 90 Kč koupit na naší adrese. Napište jestli chcete barevný nebo černý vinyl. K dostání jsou rovněž ještě poslední kusy 2. pressu jednostranného LP "Tanec bláznů" a discografie na CD.

V únoru se chystáme do studia nahrát materiál na split EP s famózními LYCANTHROPHY. Deska vyjde někdy na jaře u INSANE SOCIETY REC a naše strana bude tématicky zaměřená proti náboženskému fanatismu – očekávejte i speciální limitovanou edici.